Popüler Aramalar
Corsair (286)
led (22)
Sepetim

Steelseries Rival 650 İncelemesi

Steelseries Rival 650 İncelemesi

Steelseries Rival 650, Steelseries'in Truemove 3+ çift sensör teknolojisini barındıran ilk kablosuz mouse olma özelliğini taşıyor. PixArt ile ortak geliştirilen Truemove sensöre ek olarak mouse yerden kaldırıldığında yüksekliği ölçen ikinci bir optik sensör barındıran bu çift sensör teknolojisi 100-12000 DPI arası bire bir tarama performansı sunmak üzere geliştirilmiş.>

Temel özelliklere kısaca göz atmak gerekirse:

- Quantum Wireless teknolojisiyle gecikmesiz 1000Hz (1ms) oyun deneyimi
- 15 dakikalık hızlı şarj ile 10 saate kadar kullanım süresi
- Birebir tarama performansı sunan TrueMove3 optik sensör ve çift sensör sistemi
- 350 IPS üzeri tarama hızı (Steelseries QCK Yüzeylerde)
- 50G ivmelenme
- Sıfır Donanım Hızlandırması
- 60 milyon basım ömürlü 7 tuş
- 8 Bölgeli kişiselleştirilebilir RGB aydınlatma - Diğer Steelseries RGB ürünleriyle tam senkronizasyon
- 2m kablo uzunluğu
- Kauçuk yan kısımlar
- 8 adet 4 gramlık ek ağırlık ile 153 grama kadar ağırlık seçeneği

Sensör dışında rival 650'nin en iddialı olduğu noktalardan birisi de hızlı şarj özelliği. Sadece 5 dakikalık şarj ile 3 saate kadar kullanım süresi ve 15 dakikalık şarj ile 10 saat kullanım süresi vaad edilmekte. Şarj süreleri kullanılan USB girişe bağlı olarak değişebiliyor ve RGB ışıklandırmanın da kullanım süresini kısaltabildiğini not düşmekte fayda var.

Steelseries Rival 650 sunduğu 2.4 GHz kablosuz bağlantısı ve 1000Hz polling rate ile performanstan ödün vermiyor. Buna ek olarak istenildiğinde kablolu olarak kullanım imkanı da bulunmakta.

Ağırlık bakımından başlangıç olarak 121 gr olan mouse 8 adet 4 gramlık ek ağırlıkla 153 grama kadar istenilen ağırlıkta kullanılabiliyor. Daha ağır mouse sevenler yada farklı oyunlarda farklı ağırlıklarda kullanım tercih edenler için gerçekten oldukça iyi düşünülmüş bir özellik.

Rival 650 tüm tutuş tarzlarını desteklemekle beraber özellikle Claw ve Palm grip için mükkemmel şekliyle ergonomik bir tasarıma sahip. 131mm uzunluğuyla ortalama üzeri bir boyutta olan mouse ön kısımda 27mm, ortada ise 43mm yüksekliğe sahip. Genişlik olarak ise ön ve orta kısım 62mm ve arka kısım da ise 69 mm genişliğinde.

Her geçen gün kendini geliştirmekte olan kullanıcı dostu bir arayüze sahip Steelseries Engine yazılımıyla RGB aydınlatma ayarlarını değiştirebilir, farklı oyunlar için farklı profiller oluşturabilir ve Gamesense ve Discord ile senkronizasyon sağlayabilirsiniz.

Steelseries Rival 650 Üstün tarama performansı, mükemmel sensör sistemi, ayarlanabilir ağırlıkları ve hem kablolu hem de kablosuz kullanım imkanıyla piyasadaki en iyi oyun mouselarından birisi olma özelliğini taşıyor.Yazıda Bahsedilen Ürünler