Sepetim

Razer Mamba Elite Gaming Mouse İncelemesi

Razer Mamba Elite Gaming Mouse İncelemesi

Razer gaming mouse ailesinin en yeni üyelerinden Razer Mamba Elite modelini inceleyip sunduğu yeniliklere kısaca göz atıyoruz.

 

 

   

Razer Mamba Elite ilk bakışta kendinden önceki Razer Mamba Tournament Edition modeline çok benzer gibi görünse de eski versiyondaki laser sensorun aksine, Elite modelinde kullanılan Razer 5G Advanced optik sensor daha isabetli ve yüksek bir tarama performansı sunuyor. 450 IPS (inch per second) tarama hızı ve 50G ivmelenme değerleriyle, Pixart PMW 3390 tabanlı gerçek 16000 DPI lık bu sensör 100 dpi aralıklarla 16000DPI'ya kadar mouse sensitivity ayarına izin veriyor.

   

  

  

 Eski Mamba'ya kıyasla RGB aydınlatma konusunda da bir adım daha ileri gidilmiş. Her iki tarafında da genişletilmiş 20 bölgeli aydınlatmasıyla Razer Mamba Elite görsel olarak da göz dolduruyor. Razer Synapse 3 aracılığıyla 16.8 milyon renk desteği ve farklı ışıklandırma modlarıyla kullanıcıya kendi tarzını yaratma imkanı sunulmuş. Razer Synapse 3 her geçen gün daha da gelişmekte olan kullanımı oldukça kolay bir yazılım olarak öne çıkıyor.

 

 

 

  

 

Dış tasarım olarak eski Mamba serilerindeki ergonomiş korunmuş durumda. Geliştirilmiş yan bantlar sayesinde daha iyi bir kavrama sunarak uzun oyun maratonlarında bile daha az yorgunluk vermek üzere tasarlanmış. Hafif sayılabilecek, sadece 96gr ağırlığıyla RAzer Mamba Elite 125.0 mm uzunluk, 69.9 mm genişlik ve X 43.3 mm yüksekliğe sahip ve özellikle Palm Grip tarzı tutuş şekilleri için uygun bir yapıda olduğu söylenebilir. 

  

 

  

Razer Mamba Elite, Razer Synapse 3 aracılığıyla tamamen programlanabilir yapıda 9 adet tuşa sahip. Dünyaca ünlü switch üreticisi Omron firmasıyla ortaklaşa geliştirilen Razer Mekanik Mouse Switchler ortalama 50 milyon tıklama ömrüyle oldukça sağlam yapıda.

     

 

 

Laser sensör kullanılan Razer Mamba Tournament Edition versiyonuna kıyasla çok daha iyi bir performans ve daha iyi bir RGB ışıklandırma sunan Razer Mamba Elite kesinlike 2018 ve 2019 yıllarının en iyi gaming mouseları arasında güçlü bir yere sahip olacak.Yazıda Bahsedilen Ürünler