Popüler Aramalar
Corsair (286)
led (22)
Sepetim

Razer Blackwidow Elite Klavye İncelemesi

Razer Blackwidow Elite Klavye İncelemesi

Razer Blackwidow ailesinin en yeni üyesi Razer Blackwidow Elite modelinin Türkçe Q tuş dizilimine sahip yeşil switchli olan modelini inceleyip, bize sunduğu yeniliklere kısaca göz atıyoruz.

İlk bakışta göze çarpan özellikler:

- Turnuva seviyesi hassasiyet sunan Razer Mekanik Switchler
- Razer Synapse 3 desteği ile tamamen kişiselleştirilebilen RGB aydınlatma, gelişmiş makro ve tuş atama desteği ve tuş ayarları
- 80 milyon tuş basım ömürlü Razer Mekanik Switchler
- 10 tuşa kadar anti-ghosting desteği
- 3.5 mm ses ve USB 2.0 geçiş portu
- Çok fonksiyonlu digital dial tuşu ve özel multimedya kontrolleri
- Yumuşak dokulu deri kaplama mıknatıslı ergonomik bilek desteği
- Sağlam metal gövde
- 5 Profile kadar dahili hafıza ve Xbox One ile temel uyum


Razer Blackwidow Elite modelinde, eski Razer klavyelerdeki ufak tefek bir çok kusur yada eksiklik büyük ölçüde düzeltilmiş gibi görünüyor. Özel multimedya kontrolleri, yumuşak ve rahat deri kaplama bilek desteği, klavyenin sol tarafında yer alan USB 2.0 geçiş portu ve 3.5mm ses portu gibi premium özelliklerin yanında biraz daha yükseltilmiş tuş takımı sayesinde eski modellerde de hali hazırda tam bir görsel şölen sunan RGB aydınlatma bir adım daha ileriye taşınmış. Klavyenin sağ üst köşesinde yuvarlak multimedya kontrol tuşları yer alıyor. En sağdaki biraz daha büyükçe yapıdaki çevirmeli tuşla hem ses seviyesi kontrolü hem de aydınlatma seviyesi kontrolü yapılabilmekte.

Klavyenin altında yer alan kablo yönlendirme kanalları sayesinde kablolar istenirse klavyenin sağ yada sol tarafından da yönledirilebilmekte.

Ortalama 50 milyon tuş basım ömrü sunan Cherry MX switchlere kıyasla 80 milyon tuş basım ömürleriyle Razer Mekanik switchler daha dayanıklı ve daha uzun bir kullanım süresi sunmakta. Eski switchlerine kıyasla Blackwidow Elite modelinde kullanılan yeni tasarım switchler daha sağlam bir yapı ve rahat bir kullanım sunacak şekilde tasarlanmış.

Suni deri kaplama bilek desteği, yumuşak dokusu ve kolayca yerine oturmasını sağlayan mıknatıslı yapısı sayesinde hem çok kullanışlı hem de uzun süreli oyun maratonlarında bile size rahat bir kullanım sunuyor.

Razer Synapse 3 yazılımı makro ayarlamaları, tuş atamaları ve RGB aydınlatma seçenekleri gibi kişisel ayarlarınız için farklı profiller oluşturmanıza olanak veriyor. Razer Chroma Workshop farklı oyunlar için önceden hazırlanmış profillere de erişebiliyorsunuz. Razer Chroma Workshop

Sonuç olarak; sağlam yapısı, uzun kullanım ömrü sunan yüksek kaliteli Razer Mekanik Switchleri, geniş makro ve tuş ayar desteği, multimedya tuşları ve sunduğu çarpıcı RGB aydınlatma seçeneğiyle Razer Blackwidow Elite gerçekten üst düzey bir mekanik oyuncu klavyesi olmayı başarıyor.Yazıda Bahsedilen Ürünler