Popüler Aramalar
Corsair (286)
led (22)
Sepetim

Corsair K70 MK.2 RGB Cherry MX Red İncelemesi

Corsair K70 MK.2 RGB Cherry MX Red İncelemesi

Corsair, şık tasarımı, kaliteli Cherry MX switchleri ve renkli RGB aydınlatmasıyla neredeyse kusursuz bir klavye olan Corsair K70 RGB modelini bir adım daha ileri taşıyarak K70 RGB MK.2 modelini piyasaya sürdü.

K70 MK2'nin sunduğu özellikleri kısaca şöyle sıralayabiliriz:

- 50milyon tuş basım ömürlü Cherry MX Red switchler. (Rapidfire modeliyle Cherry MX Speed switch seçeneği de bulunmakta)
- %100 anti ghosting
- 16.8 milyon renk destekli RGB aydınlatma.
- 3 adet dahili profil, ve CUE desteğiyle sınırsız makro ve tuş atama ayarı.
- Farklı renk ve dokuya sahip FPS ve MOBA tuş setleri (WASD QWERF tuşları) ve tuş çıkartma aparatı
- Özel multimedya tuşları
- Çıkarılabilir bilek desteği
- USB 2.0 geçiş portu
- RGB aydınlatmalı Corsair logosu

Corsair K70 RGB Mk.2 aynı K70 modelindeki gibi koyu renkli aluminyum bir gövdeye sahip. Klavye üzerinde USB 2.0 geçiş portu sunulmuş ve klavye altında çapraz şekilli kablo yönlendirme kanalları bulunmakta. Klavyenin orta kısmında yer alan Corsair logosu da artık RGB aydınlatmaya sahip. Sağ üstte yer alan multimedya kontrolleri ve ses açıp kapama tekerleğine ek olarak sol taraftaki F tuşlarının üzerinde yer alan üç tuşla kayıtlı profilleri ve RGB aydınlatmanın parlaklık seviyesini kontrol edebilir, yada Oyun Modunu açıp kapayabilirsiniz. Örneğin Oyun modu windows tuşunu devre dışı bırakarak oyun sırasında yanlışlıkla basılmasına engel olmakta. Klavye ile birlikte FPS ve MOBA oyunlarına kullanabileceğiniz farklı renkli ve dokuda tuşlar da gelmekte. (WASD ve QERF tuşları) Space tuşu ise kendinden dokulu ve pürüzlü bir yüzeye sahip.

50 milyon tuş basım ömrüne sahip Cherry MX switchlerle gelen K70 RGB MK 2 modelinde Cherry MX Red switchler bulunmakta. Buna ek olarak daha hızlı ve hassas bir switch türü olan Cherry MX Speed switchlerle gelen K70 RGB MK2 Rapidfire modeli de yine Türkçe Q tuş dizilimi ile mevcut ve switchler dışında tamamen aynı özellikleri sunmakta.

Her geçen gün kullanımı daha da detaylı hale gelen ve kolaylaşan Corsair Utility Engine (CUE) yazılımı ile farklı profiller oluşturarak kişisel aydınlatma ve tuş ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. Yazılımda ayrıca oldukça detaylı bir makro desteği de bulunmakta. Diğer RGB aydınlatmalı Corsair cihazlarınızla senkron bir RGB aydınlatma kurabilirsiniz. Hatta ram, kasa fanı, rgb led, sıvı soğutma gibi donanım parçalarınızı da dahil ederek tüm RGB aydınlatmanızı istediğiniz şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Corsair Utility Engine RGB aydınlatma, tuş ve makro ayarları dışında diğer bazı sistem bilgilerini gözlemlemenize de olanak vermekte.

Corsairy K70 MK2 bir mekanik oyuncu klavyesinden beklenen herşeyi fazlasıyla sunuyor. Kaliteli Cherry MX Switchler, mükemmel RGB aydınlatması, güçlü CUE yazılım desteği ve sunduğu diğer premium özelliklerle tüm beklentileri karşılıyor.Yazıda Bahsedilen Ürünler