Sepetim

Asus Rog Claymore RGB Cherry MX Brown Türkçe Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelemesi

Asus Rog Claymore RGB Cherry MX Brown Türkçe Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelemesi

Asus'un Cherry MX switchler kullanan mekanik oyuncu klavyesi Asus ROG Claymore modelini ve bize sunduğu farklı özellikleri kısaca inceliyoruz.  

 

 

 

Asus ROG Claymore dış tasarım olarak Maya'lardan esinlenilmiş motiflerle süslü dokulu aluminyum üst panel ve sert plastik arka panelden oluşmakta. Yüksek profilli tuşlar hem şık görünüm hem de daha canlı bir RGB aydınlatma sunacak şekilde tasarlanmış. Aynı zamanda yüksek profilli ve açık tuş yapısı sayesinde temizlesi de kapalı tasarım klavyelere kıyasla çok daha rahat.

Diğer bazı klavyelerde bulunan USB 2.0 geçiş portu ve kulaklık/mikrofon girişleri ROG Claymore modellerinde bulunmuyor. Klavye ile birlikte herhangi bir bilek desteği gelmiyor fakat yüksekliği ayarlanabilen ayaklar sayesinde kullanımı oldukça rahat. 450 x 140 x 45 mm boyutlarına sahip olan ROG Claymore kablosu ile birlikte 943gr ağırlığında. 

 

Klavyenin öne çıkan başlıca özellikleri şöyle sıralanabilir: 

Asus Aura Sync destekli RGB aydınlatma
Asus Rog Armoury yazılımı
%100 antighosting desteği sunan N-Key Rollover teknolojisi
Asus anakartlarla birlikte kullanıldığında hızlı fan, overclock ve aydınlatma için kısayol tuşları
Tamamen programlanabilir tuşlar ve kullanım sırasında makro kayıt imkanı
Sağlam aluminyum kasa
Cherry MX Brown mekanik switchler (Asus ROG Claymore Core modelinde Cherry MX Red seçeneği de bulunmakta)

 

 

 

A-) Yükseliği Ayarlanabilir Ayaklar
B-) Cherry MX Switchler
C-) Sağlam Aluminyum Gövde
D-) Kablo Saklama Yuvaları
E-) Ayrılabilir Micro USB Kablo
F-) ROG SYNC kısayol tuşu
G-) Oyun Esnasında macro kaydı
H-) Dinamik Ses Kontrolü
I-) Çıkarılabilir Nümerik Klavye

 

 

 

 

Asus Rog Claymore'un diğer mekanik oyuncu klavyelerinde bulunmayan kendine özgü bir özelliği de çıkarılabilir numpad kısmı. Çıkarılabilir numpad kısmı klavyenin sağ ve sol üst köşelerindeki bağlantı noktaları aracılığıyla klavyenin her iki tarafına da takılabilmekte. Bu sayede istenildiğinde klavyenin sol kısmına alınarak ekstra macro tuşları olarak kullanılabilecek bir yapıda. Üzerinde bulunan tekerlek hızlıca ses açma kapama işlevlerini yerine getirebiliyor. Numpad kısmı maalesef klavyeden bağımsız olarak yada tek başına kullanılamıyor.

  

 

  

Asus Aura Sync desteği bulundan ROG Claymore'da tüm tuşlar için tek tek ayarlanabilir 16.8 milyon renk destekli RGB aydınlatma imkanı bulunuyor. Diğer Aura Sync destekli cihazlarla senkron bir şekilde de kullanılabilmekte. Bunun dışında ROG Armoury yazılımı aracılığıyla makro ve tuş atamaları, farklı oyunlar veya kullanıcılar için profiller kaydetme imkanı ve tuş basımı hesaplamaları gibi istatistiki bilgilere de erişilebiliyor.

 

 

 

Ek olarak, Asus ROG serisi bir anakart kullanıyorsanız Claymore'un sunduğu bir diğer özellikle ROG Armoury, Fan Xpert ve Keybot II yazılımları aracılığıyla fan hız seviyelerini kontrol edebilir, overclock ve BIOS ayarlarınıza hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. 

 

 

Sonuç olarak Asus ROG Claymore uygun fiyatı, kaliteli ve sağlam yapısı, Cherry MX mekanik switch seçenekleri ve Asus Aura Sync destekli RGB aydınlatmasıyla göz dolduran bir mekanik oyuncu klavyesi. Bunlara ek olarak diğer modellerde bulunmayan çıkarılabilir numpad kısmı ve Asus anakartlarla beraber kullanıldığında aktif hale gelen ek özellikler sayesinde ise oyunculara farklı imkanlar da sunmakta.Yazıda Bahsedilen Ürünler